School Staff

  • Paula Weaver

    Headteacher, DSL

  • Rebecca Timms

    Deputy Head Teacher, Literacy Lead, Parent and Community Link, DSL

  • Nicola Hadley

    Assistant Head Teacher, Inclusion Lead, SENCo, Lead DSL

  • Melissa Holloway

    Year 6 Teacher

  • Carol Brockett

    Teaching Assistant

  • Hannah Priddle

    Teaching Assistant

  • Danielle Butler

    Year 5 Teacher

  • Nagiib Ismail

    Year 5 Teacher

  • Joy Whitfield

    Teaching Assistant

  • Kerry Onions

    Year 4 Teacher

  • Mia Palmer

    Year 4 Teacher

  • David Wheildon

    Year 4 Teacher

  • Jeanette Dunne

    Teaching Assistant

  • Jayne Markie

    Teaching Assistant

  • Pat McKenna

    Teaching Assistant

  • Miss Beastall

    Year 3 Teacher

  • Mrs Coomes

    Year 3 Teacher

  • Laura Allen

    Teaching Assistant

  • Josh Coney

    Teaching Assistant

  • Jack Carman

    Year 2 Teacher

  • Rebecca Gordon

    Year 2 Teacher

  • Alix Keetley

    Teaching Assistant

  • Derek Marfo

    Teaching Assistant

  • Rosie Fletcher

    Year 1 Teacher

  • Peter Wallace

    Year 1 Teacher

  • Clare Hall

    Teaching Assistant

  • Debbie Jackson

    Teaching Assistant

  • Elena Griffiths

    Reception Teacher

  • Lucy Tustian

    Reception Teacher

  • Shamara Charlery

    Teaching Assistant

  • Samantha Gill

    Teaching Assistant

  • Ann Jennings

    Teaching Assistant

  • Kelly Rainbow

    Teaching Assistant

  • Ciara Crehan

    Resource Base Teacher (Turtles)

  • Jo Cooper

    Resource Base (Turtles)

  • Rosie Bradley

    Teaching Assistant

  • Lisa Lowe

    Resource Base Teacher (Terrapins)

  • Emma Spittle

    Class Teacher

  • Jess Heap

    Teaching Assistant

  • Michelle Shaikh

    Teaching Assistant

  • Jayne Timms

    Teaching Assistant

  • Julia Pitts

    Teaching Assistant

  • Daniel Jones

    Performing Arts Teacher

  • Cath Palgrave

    Outdoor Learning Teacher

  • Tina O'Neill

    Senior Office Manager

  • Karen Sprigg

    Finance Assistant

  • Vera Kelly

    Admin Assistant

  • Louise Steele

    Admin Assistant

  • Katie Hardy

    Inclusion Manager/DSL

  • Bethany Shannahan

    Inclusion Team Support/DSL

  • Helen Miles

    Inclusion Team Support

  • Maria Powell

    Child Psychotherapist

  • Juliette Bick

    Speech and Language Therapist

  • John Kay

    Site Manager

  • Tina Kelly

    Catering Manager

  • Michelle Finn

    Catering Assistant

  • Clare Powell

    Catering Assistant

  • Glenys Ellis

    Lunchtime Supervisor

  • Nina Reeves

    Lunchtime Supervisor

  • Emily Smith

    Lunchtime Supervisor

  • Priti Kukadia

    Lunchtime Supervisor

  • Bethany Cottrill

    Lunchtime Supervisor

  • Kauser Naheed

    Lunchtime Supervisor

  • Lorraine Allbright

    Lunchtime Supervisor

  • Rema Tamvada

    Lunchtime Supervisor

  • Bethany Wilson

    Lunchtime Supervisor

  • Safina Franks

    Lunchtime Supervisor

  • Debbie Winnall

    Lunchtime Supervisor

  • Charlene Green

    Lunchtime Supervisor

  • Jayne Howes

    Before and After school Club Manager